Технология пәнінен ашық сабақ.Тақырыбы:Көкөніс саласындағы күзгі жұмыстар. Өнімді жинау

САБАҚ: Көкөніс саласындағы күзгі жұмыстар. Өнімді жинау.

Мектеп: №2 орта мектебі КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі:

СЫНЫП: 6 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

Көкөніс саласындағы күзгі жұмыстарды таныстыру, оны өнімді жинауды уйрету.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

 Көкөніс саласындағы бөліктерін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

 Көкөніс саласындағы күзгі жұмыстарды өңдей алады.

 Өнім жинау бүйір қиығын өндей алады.

Кейбір оқушылар:

 Көкөніс саласындағы күзгі жұмыстарды қиығын өңдей алады.

Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: : Көкөніс көкірекше, әдіп, аспабау.

Алдыңғы тақырып

Тұқым іріктеу, сақтау және топыраққа отырғызу.

Жоспар

Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Басталуы 10мин

5мин

l. Ұйымдастыру кезеңі 
Сәлемдесу. 

(дауыстап оқу)

ll. Қайталау (үлестірмелі парақ)

1. Көкөніс саласындағы күзгі жұмыстар кезінде қандай өнім түрлерін қолданады? 
2. Көкөніс не үшін қажет? 
3. Көкөніс бөлшектерін ата.
4. Аспабаумен белдік қандай тәсілмен өңделеді?

5. Көкөніс саласы неге тұқым іріктеу жартысына жасалады?

6.Көкөніс қандай топырақ бөлшектерінде орта сызық болады?

ll. Үй жұмысын тексеру

Енді сендер үйден дайын көкөніс саласындағы керек болатынсындар.

Амандасады

Дауыстап оқиды

Қайталайды

Дескрипторы:

1. Көкөніс қолданылуын біледі (3м)

2. Топырақ қажеттілігін біледі (1м)

3. Күзгі жұмыстар бөлшектерін біледі (1м)

4.Көкөніс түрлерін біледі (3м)

5.Көкөніс сызбасын біледі (3м)

Бағалау (моншақпен бағалау)

Оқулық 86 бет

үлестірмелі парақ

Ортасы 10мин

15мин

Бүгінгі сабақта көкөніс бөліктерін қосуды үйренеміз. Алжапқыштың бөліктерін дұрыс орналасуын, симметриялығын, бір-бірімен үйлесуін түзулігіне мұқият назар аудару керектігін түсіндіру.
1.Күзгі жұмыстар бөлшектерін өңін ішке қаратып, қиықтарын теңестіріп көктеп тігу. (мадақтаймын, моншақпен бағалау)

2.Көкірекшенің өңделмеген жоғарғы киығының ішіне өңделген аспабауды салу, көктеп шығу. (мадақтаймын, моншақпен бағалау)

lV. Машинамен жұмыс

1.Көкірекше бөлшектерін іс машинамен тігіп шығу.

2.Машина тігіміне 2 мм

жеткізбей бұрыштарын қию керек екенін көрсету (мадақтаймын, моншақпен бағалау)
3.Тігістерін жөндеп айналдыра көктеу, және баса утіктеп көрсету. (мадақтаймын, моншақпен бағалау)

4.Көктеу тігістерін алып тастау. (мадақтаймын, моншақпен бағалау)

1.Ине жіптерін алып, көкірекше бөлшектерін өңін ішке қаратып теңестіреді бүйір жағын сызығы бойымен көктейді. (бас бармақпен өз жұмысын бағалайды)

2.Көкірекшенің үстінгі бөлшектерінің арасына өңделген аспабауды салады да көктейді

1.Іс машинамен тігіп шығады.

2.Екі бұрыштарын қиып алады

3.Тігісін жөндеп, айналдырып көктейді.

Көкірекшенің бүйір қиығын ішке қаратып бүктеп, үтіктейді.

4.Тігістерін алып тастайды Ы.Ж.Ө

Оқулық ине, жіп,

қайшы, қағаз, мата, жіп, бор, тігін машинасы, көкірекше бөлшектері, дайын аспабау.

Аяқталуы 5мин

5мин

INSERT кестесін толтыру

Білдім

Үйрендім

Нені үйренгім келеді

V. Үй тапсырмасы: Алжапқыш көкірекшесінің бүйір тігімдерін тіс машинасымен тігіп әкелу.

Vl. Бағалау: Моншақ саны бойынша қорытынды бағаларын қою

Поделитесь материалом коллегами:
Помощь учителям и учащимся