«Корекційно-розвиткові заняття для дітей з вадами слуху»

Корекційно-розвиткове заняття в 6 класі

(Для дітей з вадами слуху)

Тема: Звук [н]. Фонетичний розбір слова. Слухове сприймання: «Розповідь про себе».

Мета: Автоматизувати звуковимову раніше вивчених звуків, зокрема звук [н]. Закріплювати вміння виконувати фонетичний розбір слів (малювання, яблуко). Закріпити вміння вести зв’язну розповідь про себе.

Хід заняття

Психологічний настрій.

  • Як справи? Як настрій? Ти готовий до заняття? Тобі потрібно говорити сьогодні виразно, правильно виконувати всі завдання.

  • Як думаєш, що ти будеш робити на занятті?

Я буду:

*говорити

*думати

*читати

*запам’ятовувати

*відповідати на запитання

Подивися на малюнок.

Склади 2 речення за малюнком.

Настала сніжна, холодна зима.

Діти зліпили снігову бабу.

Розбери речення. Постав питання до кожного слова.

Подивись на мене. Які слова я говорю?

(Учень зчитує з губ, називає вголос)

Подивись на таблички.

Які слова можна підібрати до них?

В якому з слів є буква Н?

Тепер закріпимо вимову цього звука (дзеркало, омовлення артикуляції). Вправа «Який це звук?»

Визнач місце звука [н] у словах (на початку, в середині, в кінці)

Молодець! Тепер трішки відпочинемо. Розкажи мені про себе шляхом пальчикової гімнастики.

Перші три речення говори повільно, другі два говори довго, наступні говори пошепки.

Зробимо фонетичний розбір слова:

А зараз виконай фонетичний розбір самостійно

Перевір себе і оціни.

Підсумок.

Що ми сьогодні робили? Оціни свою роботу на занятті:

Я:

  • Знаю

  • Вмію

  • Ціную знання

Поделитесь материалом коллегами:
Помощь учителям и учащимся